Balıkesir Eğitimde Nitelik Geliştirme ve İnceleme (BENGİ) Projesi, Valimiz Sayın Ersin YAZICI başkanlığında gerçekleştirilen toplantıyla, Gömeç İlçemizde görev yapan idareci ve öğretmenlere aktarıldı.
     Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde BENGİ Projesinin tanıtımı, Gömeç 6 Eylül Çok Programlı Anadolu Lisesi – Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Şahan ÇÖKER BENGİ Projesi hakkında teknik sunumlarını yaptıktan sonra İlçe Kaymakamımız Sayın Cumhur DURAN Selamlama konuşmalarını yaparak, böyle bir projenin önemini vurguladı.
     Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Şahan ÇÖKER; Öğrencileri kitap okumaya teşvik için anne ve baba ile birlikte kitap okumalarının önemini belirtti. Sanat, spor, kültür ve sosyal alanlarda yapılan çalışmaların değerler eğitimi ile ilişkilendirildiğini vurguladı.
     Valimiz Sayın Ersin YAZICI, gömeçte görev yapan tüm idareci ve öğretmenlere projenin detayları hakkında bilgi verdi.
Ayrıca, Valimiz Sayın Ersin YAZICI yaptığı konuşmalarında; gelişmiş ülkelerdeki kitap okuma oranının yılda kişi başına 8 – 9 kitap olduğu, fakat ülkemizde ise 16 kişinin yılda 1 kitap olduğunu, İl genelinde öğrenciler başta olmak üzere halka kitap okuma alışkanlığının kazandırılması için her türlü imkânları kullanması gerektiğini vurguladı. Kaliteli ve okumayı alışkanlık haline getirmiş birey yetiştirmenin öğretmenlerin ellerinden geçtiğini belirtti.