İçişleri Bakanlığı, trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımını yaygınlaştırılması amacı ile “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla bugün 81 ilde 12.00 13.30 saatleri arasında eylem yaptı. Bütün illerde eş zamanlı yapılan eylem Gömeç ilçemizde de gerçekleşti.
Sayın Kaymakamımız Önder COŞĞUN, daire amirleri, emniyet güçleri ve öğrencilerimizin katıldığı eylemde trafikte yapılan son düzenleme ile ilgili afişler kullanılarak, hazırlanan broşürlerin dağıtımı gerçekleşti.
        Sayın Kaymakamımız; “Trafik kanununda yapılan düzenleme ile "Yaya Öncelikli Trafik" anlayışı yasal bir zemine oturtuldu. Düzenleme ile artık araç sürücüleri, trafik polisi veya trafik ışığı bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışlarına, yaya veya okul geçitlerine yaklaşırken "yavaşlamak", buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yaya varsa "ilk geçiş hakkını vermesi" zorunlu hale geldi. Bu amaçla İçişleri Bakanlığınca "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" sloganıyla 2019 yılı "Yaya Öncelikli Trafik" yılı ilan edildi. “ dedi.