Şehit Mustafa Güvenç Aldemir İlkokulu 4B öğrencilerimiz, öğretmenleri Şükran Adıgüzel YOLCU tarafından “Kurtuluş Savaşı Mücadelesi", “ Vatanımızı ve Bayrağımızı Korumanın Önemi” konusu derste işlenirken, öğrencilerimiz tarafından bizim geleceğimiz için fedakârlıkta bulunan ve şehit olan Kahraman polislerimizi anmak için şiir ve mektup yazma düşüncesi hâsıl oldu.
Öğrenciler tarafından yazılan şiirler, mektuplar ve çiçekler polislerimize verilmek üzere; 19 Aralık 2016 Pazartesi günü, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Erbil UNCU, Okul Müdürü Göksel AKAR, öğretmenimiz Şükran Adıgüzel YOLCU ve öğrencilerimiz eşliğinde İlçe Emniyet Amirliğine ziyarette bulunuldu.  Öğrencilerin;  vatan,  bayrak sevgisi ve şehit polislerimiz için yazdıkları mektuplar İlçe Emniyet Amiri İbrahim KESGİN’e verildi.  Duygu dolu şiirin okunmasının ardından başsağlığı dilekleri iletildi.
Emniyet Amiri de öğrencilere, bu düşüncelerinden dolayı teşekkür ederek “hiçbir zaman ümitsizliğe kapılmayın, bu topraklarda polisimiz, askerimiz, Türk milleti var oldukça şanlı bayrağımız göklerde dalgalanacak, vatanımız ilelebet var olacak o hainler e fırsat verilmeyecektir.” dedi.